41 1240 3028 1111 0000 2824 0176

PKO S.A. X Oddział w Łodzi

Nr konta Parafii Bedoń

Parafia Bedoń - facebook

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

tel.: 665 801 808

95-020 Andrespol, Bedoń Przykościelny

ul. Kościelna 25

Znajdź na Facebooku

Kontakt do Parafii Bedoń

02 czerwca 2020

Parafia Bedoń

Parafia Bedoń - główna
Parafia Bedoń - facebook

665 801 808

ul. Kościelna 22, Bedoń Przykościelny 

Parafia Bedoń - telefon

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - poczta
Parafia Bedoń - adres
parafia bedoń

Różaniec Święty

Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany) – nazwa modlitwy Kościoła rzymskokatolickiego, pierwotnie znanej pod nazwą Psałterza Najświętszej Maryi Panny i kultywowanej od czasów średniowiecznych w tradycji katolickiej, oraz obdarzonej przez Kościół szczególnym znaczeniem duchowym i błogosławieństwem. O tej modlitwie (podobnie jak o innych modlitwach z ustalonym tekstem – poza Ojcze nasz i Psalmami) nie ma wprost wzmianki w Piśmie Świętym, choć znaczna część tej modlitwy jest oparta na Ewangelii. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół katolicki.

 

W Polsce miesiąc październik jest poświęcony ku uczczeniu Najświętszej Maryi Panny, Królowej Różańca Świętego. Dlatego w całej Polsce codziennie odmawia się Różaniec Święty.

W naszej Parafii, zawsze pomiędzy wieczornymi Mszami Świętymi gromadzimy się i przy wystawionym Najświętszym Sakramencie modlimy się rozważając pięć Tajemnic Różańcowych. Zwykle w tym Nabożeństwie uczestniczą dzieci, które chętnie przychodzą, aby prowadzić kolejne dziesiątki.

 

parafia bedoń