Koła Żywego Różańca

Koła Żywego Różańca w Parafii Bedoń - Spotkania:

I niedziela miesiąca

Email: matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Kliknij i zadzwoń:                            - Ksiądz Opiekun

Opiekę duchową sprawuje KSIĄDZ PROBOSZCZ WŁODZIMIERZ KUJAWIN

Parafia Bedoń zrzesza obecnie siedem Róż Różańcowych, które liczą łącznie około 160 modlących się codziennie osób. Poszczególne grupy modlą się codziennie Różańcem Świętym we wszystkich intencjach Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, za Ojca Świętego, bikupów, kpałanów, osoby konsekrowane, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, o świętość wszystkich osób konsekrowanych, za Łódzkie Seminarium Duchowne, o pokój w Polsce i na świecie, o nawrócenie grzeszników, za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, za całą Ojczyznę, by była wierna Bogu, Krzyżowi i ewangelii, o miłość, jedność i solidarność wszystkich Polaków. Jak widać intencji jest bardzo dużo, dlatego tym więcej potrzeba jest modlitwy.

Najmłodsza grupa różańcowa powstała z inicjatywy Rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci.

Koła Różańcowe spotykają się raz w miesiącu na modlitwie. Członkowie Kół uczestniczą w świętach Maryjnych i parafialnych, a szczególnie w procesjach eucharystycznych i Fatimskich, nabożeństwach różańcowych, majowych, czerwcowych, pierwszych piątkach i sobotach miesiąca.

Jedna z grup modli się w maju przy kapliczce, a część osób należy do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej i tam uczestniczy w rekolekcjach raz w roku w październiku.

Dodatkowo należy nadmienić, iż Koła Różańcowe formują się poprzez lekturę Pisma Świętego, czasowpisma katolickie, a także katechezy w Radio Maryja i poprzez pielgrzymki do miejsc świętych.

Opiekunem duchowym Kół Różańcowych jest Ksiądz Proboszcz Włodzimierz Kujawin.

Róże Różańcowe w Parafii Bedoń:

1. Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jordanowie. Istnieje od 1967 roku, zelatorką jest pani Janina Kifer.
2. Róża Niepokalanego Serca Maryi. istnieje od 1980 roku, zelatorką jest pani Zofia Młynowska.
3. Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Istnieje od 1985 roku, zelatorką jest pani Barbara Wlazło.
4. Róża Matki Bożej Szkaplerznej. Istnieje od 1991 roku, zelatorką jest pani Krystyna Starzyńska.
5. Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Istnieje od 1998 roku, zelatorką jest pani Maria Kotkowska.
6. Róża Świętej Filomeny. Istnieje od 2006 roku, zelatorką jest pani Zofia Otocka.
7. Róża Świętego Maksymiliana Marii Kolbego - Grupa Rodziców modlących się za dzieci. Istnieje od 2011 roku, zelatorką jest pani Maria Milnikel.