ASYSTA PARAFIALNA

Przeglądając kolejne karty historii naszej parafii nie odnaleziono dokładnej daty powstania asysty, ale śledząc historię innych asyst parafialnych można się domyślać, że sięga ona początków powstania parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Kto był pierwszym założycielem i prezesem dokładnie nie wiadomo, ale po wielu zasłużonych osobach, które działały w asyście parafialnej można historie jej zacząć od 1920 roku. Obecnie asysta liczy około 30 członków.

 

Nasza działalność w parafii polega przede wszystkim na uświetnianiu wszelkich uroczystości i procesji, a w szczególności na noszeniu chorągwi i szarf do nich, sztandarów, poduszek, różańca, baldachimu, latarenek, podtrzymywaniu kapłana idącego z Najświętszym Sakramentem. Poza tym: uczestniczymy z chorągwią w uroczystościach odpustowych w innych parafiach, na pogrzebach naszych członków i ich rodzin, zapraszamy inne asysty do udziału w naszych parafialnych uroczystościach odpustowych (organizujemy dla nich tradycyjny poczęstunek), ubieramy ołtarz na uroczystość Bożego Ciała.

 

Naszym duchowym opiekunem jest Ksiądz Włodzimierz Kujawin, proboszcz.

Tak oto wygląda nasza służba Panu Bogu. Jeśli chcesz i możesz robić „coś więcej dla Zbawiciela”, a ten rodzaj posługi Ci odpowiada, przyjdź do nas – czekamy na Ciebie. Zapraszamy!

Parafia Bedoń - adres
Parafia Bedoń - poczta

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - telefon

ul. Kościelna 22, Bedoń Przykościelny 

665 801 808

Parafia Bedoń - facebook
Parafia Bedoń - główna

Parafia Bedoń

 Asysta Parafia Bedoń

parafia Bedoń

parafiabedon24.pl

Kontakt do Parafii Bedoń

Znajdź na Facebooku

95-020 Andrespol, Bedoń Przykościelny

ul. Kościelna 25

tel.: 665 801 808

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - facebook

Nr konta Parafii Bedoń

PKO S.A. X Oddział w Łodzi

41 1240 3028 1111 0000 2824 0176