09 maja 2021

Ogłoszenia parafialne -

VI Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 r.

1. Przez Ewangelię Bóg mówi dzisiaj do każdego z nas o Swojej przyjaźni i miłości –
    Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Czy możemy pozostać obojętni, kiedy słyszymy zapewnienie o miłości? Ta miłość nie jest abstrakcyjna, a rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym codziennym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do trwania w tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.

2. Dzisiaj bardzo ważne wydarzenie na mszy o godz. 10.00 oraz 11.30 – dzieci z klas III przystąpią do I Komunii św. Rodzinom życzymy umocnienia wiary i przyjaźni z Bogiem oraz dziękujemy za przygotowanie dzieci do tej uroczystości.

1. Z początkiem miesiąca maja rozpoczęły się nabożeństwa majowe ku czci NMP, które są odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele zaś o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa w tym tradycyjnym, polskim nabożeństwie. Frekwencja na razie słaba, nie ma niestety dzieci na tych nabożeństwach.

1. W czwartek 13 maja w rocznicę objawień fatimskich zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i różaniec z procesją fatimską na godz. 18.30.

1. W przyszłą niedzielę (16 maja) – o godz. 11.30 chcemy obchodzić rocznicę I Komunii dla uczniów klas IV. Zapraszamy na dwie próby w środę i piątek na godz. 19.00. oraz koniecznie na spowiedź rocznicową w sobotę o godz. 17.00.

2. Jubileuszowa pielgrzymka rodzin i dzieci do bazyliki archikatedralnej odbędzie się w sobotę 15 maja o godz. 11.00.

1. Jak zapowiadaliśmy dziś w Parznie obchody kolejnej rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza pod przewodnictwem ks. abpa Grzegorza Rysia.

1. Polecamy czytelnikom nowe numery prasy katolickiej: Niedziela, Idziemy oraz Gość Niedzielny.

1. Do wieczności z naszej parafii odeszli:
  • Henryk Adamczewski z Galla Anonima;
  • Szczepan Łapka z Projektowanej;
  • Barbara Bartosik z Kronikarskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…