04 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne -

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 5 kwietnia 2021 r.

1. Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy. Pełni radości i wesela stajemy wokół ołtarza Chrystusa, by świętować w liturgii Jego chwalebne zmartwychwstanie.
    To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z Otchłani.

W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale przez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być jego uczestnikami. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania wiary.

1. W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego odprawiamy tradycyjnie procesję o 6.00 i główną Mszę św. Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 8.00, jak również spowiedzi. Pamiętajmy, że weszliśmy w czas letni stąd wieczorna msza nie o godz. 17.00 a o godz. 18.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Oktawie wielkanocnej nowenna po mszy o godz. 17.30. Jutro można złożyć ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Teologiczny w Łodzi.

3. Osiem początkowych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Zapraszamy do udziału w mszach świętych.

4. W przyszłą niedzielę, II wielkanocną (11 kwietnia) – Uroczystość Miłosierdzia Bożego i koniec Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia patronalne święto Caritasu. Zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. Składamy serdeczne podziękowania Służbie Liturgicznej z ks. Rafałem na czele, panu organiście oraz scholi młodzieżowej, asyście, ks. Marianowi za święcenie pokarmów i posługę w konfesjonale, panu Maciejowi Batlińskiemu za wykonanie Grobu Pańskiego i rodzinie Góreckich za kompozycje kwiatowe, panu kościelnemu oraz Martynkom za sprzątanie kościoła na Święta, druhom strażakom za wartę przy grobie oraz udział w rezurekcji. Uznanie dla koła Gospodyń Wiejskich z Jordanowa za największą palmę w minioną niedzielę. Wszystkim za udział w nabożeństwach Triduum sacrum, za troskę o kościół, składane ofiary, za łączność z parafią - serdeczne Bóg zapłać.

6. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość niedzielny i Idziemy.

7. Wszystkim Wam życzymy niech Święta Wielkanocne będą czasem, w którym usłyszymy, jak Zmartwychwstały Chrystus zwraca się do nas po imieniu. Obyśmy rozpoznali w Nim Nauczyciela i pozwolili Mu się poprowadzić przez mroki codzienności. Niech Ten, który sam jest Drogą, Prawdą i Życiem, pokazuje nam, jak na co dzień kierować się miłością, aby także inni dostrzegali w nas Jego uczniów.