29 maja 2021

Ogłoszenia parafialne -

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Świętej. „ Nie otrzymaliście ducha niewoli, ażeby się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście Ducha przybrania za synów,
    w którym możemy wołać: Abba, Ojcze” – słyszeliśmy w liturgii słowa. Jako wspólnota ochrzczonych w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego zgromadziliśmy się dzisiaj na tej Eucharystii, aby na nowo odkrywać swoje Boże dziecięctwo. Nasze chrześcijańskie życie jest wręcz zanurzone w Tajemnicy Trójcy Świętej. Świadomie i z otwartym sercem oddawajmy chwałę Bogu Jedynemu w trzech osobach.

1. Dziś zbierane są w kościołach ofiary do puszki na kolonie letnie organizowane przez Łódzką Caritas.

1. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy niedzielny. Po mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji tradycyjna jak dawniej bywało. Zapraszamy asystę, grupy parafialne, chór, młodzież i ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki, a także wszystkich parafian do udziału w procesji. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej, aby w Boże Ciało przyszły na mszę św. i procesję. Prosimy o udekorowanie okien domów nie tylko na trasie procesji. W Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej.

2. Przez oktawę Bożego Ciała tradycyjnie odbywać się będzie procesja w ramach nabożeństwa czerwcowego - zapraszamy do udziału, aby oddawać cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.

1. W środę o godz. 19.00 zapraszamy dzieci komunijne - Bielanki, na próbę sypania kwiatków; natomiast dorosłych, którzy chcą się włączyć w przygotowanie ołtarzy prosimy do pomocy.

1. Przypadają w tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Rano w piątek odwiedzimy chorych.

1. W kruchcie są wyłożone plakaty dotyczące rodzicielstwa zastępczego objętego programem MOPS w Łodzi.

2. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny oraz Idziemy. Życzymy opieki Trójcy Przenajświętszej i udanego tygodnia. Szczęść Boże.

3. Do wieczności z naszej parafii odszedł w tym tygodniu Bogdan Gabara z ulicy Słowiańskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…