41 1240 3028 1111 0000 2824 0176

PKO S.A. X Oddział w Łodzi

Nr konta Parafii Bedoń

Parafia Bedoń - facebook

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

tel.: 665 801 808

95-020 Andrespol, Bedoń Przykościelny

ul. Kościelna 25

Znajdź na Facebooku

Kontakt do Parafii Bedoń

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkiego Postu – 28 marca 2021 r.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

 

 1. Trzymamy w ręku palmy i słuchamy jak uroczyście witano Jezusa przy wjeździe do Jerozolimy. Dzisiaj jednak chłoniemy też opis męki naszego Zbawiciela. W Niedzielę Palmową, Męki Pańskiej – Kościół wchodzi w najważniejsze dni w roku liturgicznym – Triduum Paschalne. Jest to celebrowanie we wspólnocie Kościoła Męki, Śmierci, i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, a tym samym celebrowanie naszego zwycięstwa, które odnosimy w naszym Zbawicielu. Tradycyjnie ofiary dzisiejsze przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
   
 2. Triduum Paschalne w odprawiać się będzie według następującego porządku:

  Msza Wieczerzy Pańskiej – Wielki Czwartek, 01.IV – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. Msza o godz. 18.00. Po Mszy przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy. Możliwość adoracji.
  Liturgia Męki Pańskiej – Wielki Piątek, 02.IV – o. godz.18.00. Po komunii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Adoracja wielkopiątkowa do godz. 22.00.
  Wielka Sobota – 03. IV – święcenie pokarmów w kościele przez cały czas od godz. 8.00 do 17.00, zaś w wyznaczonych domach od godz. 9.30. Prosimy o zgłoszenie adresów.
  Wigilia Paschalna – o godz. 19.00 Najbardziej uroczysta Liturgia spośród sprawowanych w całym roku, Msza Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i Komunią św. – prosimy wszystkich o przyniesienie świec. Adoracja do 22.00.
  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 04.IV – procesja rezurekcyjna o godz. 6.00 i Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu nie ma mszy o 8.00 i nie będziemy też spowiadać. Natomiast spowiadamy w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.

   
 3. Bardzo dziękujemy ks. Rafałowi za wygłoszenie Rekolekcji Wielkopostnych w pięciu turach dla naszych parafian. Dziękujemy także uczestnikom rekolekcji.
   
 4. Rekolekcje Wielkopostne prowadzone przez ks. abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się w Wielki Poniedziałek w kościele oo. Jezuitów o godz. 19.00.
   
 5. Świąteczne sprzątanie kościoła we poniedziałek po mszach wieczornych. Zapraszamy nowe osoby do pomocy.

 

 1. Zapraszamy też chętnych do pomocy przy dekoracji Grobu Pańskiego we wtorek w godzinach południowych.
   
 2. Polecamy nowe numery tygodników Gość Niedzielny, Niedziela i Idziemy. Życzymy dobrej niedzieli oraz łaski Bożej na przeżywanie Triduum Paschalnego.
   
 3. Do wieczności w tym tygodniu odeszli z naszej parafii:
               
  Jan Pakuła z Wysokiej;
                Władysław Reszka z Głównej;
                Władysław Dyziak ze Skrzatów.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Ogłoszenia parafialne -
28 marca

28 marca 2021
parafia bedoń

Parafia Bedoń

Parafia Bedoń - główna
Parafia Bedoń - facebook

665 801 808

ul. Kościelna 22, Bedoń Przykościelny 

Parafia Bedoń - telefon

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - poczta
Parafia Bedoń - adres