24 października 2020

Ogłoszenia parafialne -

XXX niedziela – 25 października 2020 r.

1.  Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i wsparcia duchowego czy materialnego. Uczmy się tej miłości nieustannie.

2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, w najbliższą niedzielę 1 listopada i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w poniedziałek 2 listopada. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty i zadbajmy o uzyskanie odpustów, które można ofiarować za zmarłych. Od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św. w danym dniu, modlitwa w intencjach Ojca Św. oraz wykluczenie stałego przywiązania do grzechu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

1. Wydział Duszpasterstwa młodzieży zaprasza do udziału w Nocy Świętych w łódzkiej katedrze w sobotę 31 października o godz. 19.00. Odbędzie się ona pod hasłem The Holy Łódź. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale You Tube Archidiecezji Łódzkiej.

1. Ks. Arcybiskup w komunikacie prosi o wzmożenie modlitw różańcowych w rodzinach o ustanie pandemii, duchowe wsparcie służb medycznych oraz o naszą ostrożność i przestrzeganie zaleceń sanitarnych wprowadzonych przez władze państwowe. Odwiedziny cmentarza można rozłożyć w czasie na całą oktawę po Wszystkich Świętych.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych odprawimy 5 Mszy św. w naszym kościele – wigilijna w sobotę wieczorem o 17.30, przed południem jak w każdą niedzielę, po południu Msza św. wieczorna nastąpi bezpośrednio po nieszporach i procesji z wypominkami czyli około godz. 1500. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na piękne nieszpory za zmarłych na godz. 14.00.

3. Ks. Rektor WSD prosi o przeprowadzenie zbiórki ofiar na cmentarzu na utrzymanie uczelni. Dziękuje za życzliwość  i wszelkie dobro okazywane Seminarium poprzez modlitwę i ofiary. Zapewnia o stałej modlitwie za ofiarodawców w kaplicy seminaryjnej.

1. W poniedziałek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 16.30 i 17.30. Po rannej mszy św. udamy się na cmentarz aby poświęcić nowe nagrobki - pomniki.

2. Nadal można składać tradycyjne wypominki roczne w kancelarii i zakrystii. W naszym kościele modlimy się za zmarłych przed Mszą o godz. 8.00 i 11.30.

1. W przyszłą niedzielę będzie już przygotowana nowa książka intencji mszalnych - stąd można będzie już rezerwować Msze św. na rok 2021.

1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników: Gość niedzielny, Niedziela oraz Idziemy. Życzymy miłej, spokojnej niedzieli oraz dobrego refleksyjnego tygodnia.