23 maja 2021

Ogłoszenia parafialne -

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

1. „ Gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” – powiedział Jezus do uczniów, zapowiadając zesłanie Zesłania Ducha Świętego. Zgromadzeni na Eucharystii zawsze dostępujemy tego szczególnego działania Ducha , którego owocami są: „miłość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie”. Radujmy się w tymże Duchu, do czego zachęca nas św. Paweł.

2. Dziś na Jasnej Górze spotkanie modlitewne kobiet pod hasłem „Nie jesteś sama”. Z Łodzkiej Archidiecezji uczestniczą przedstawicielki kobiecych duszpasterstw. Zachęcamy do uczestnictwa poprzez transmisję na kanale YouTube Sanktuarium Jasnogórskie o godz. 14.00.

3. Jutro 24 maja (poniedziałek) – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Później wchodzimy w liturgii Kościoła w Okres Zwykły, w którym nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa (jak Wcielenie, Odkupienie), lecz wspomina się Misterium Chrystusa w Jego pełni, zwłaszcza w niedzielę.

4. Ks. Rafał będzie we wtorek przeżywał z kolegami 4. rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy parafian na mszę św. dziękczynną w intencji ks. Rafała o godz. 17.30.

1. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Postarajmy się drobnym gestem wyrazić naszą wdzięczność, a zwłaszcza poprzez pamięć w modlitwie i udział we mszy św.

1. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będzie w katedrze odprawiona o godz. 12.00 msza Krzyżma św.

1. W kruchcie wyłożone są broszury edukacyjne dla rodziców o zagrożeniach prawidłowego rozwoju dzieci w przestrzeni permisywnego wychowania.

1. Jest zaproszenie dla dzieci I komunijnych i rodziców na ognisko integracyjne w parku za plebanią w sobotę o godz. 15.00.

1. Również w sobotę ale wieczorem o godz. 19.15 przy kapliczce w Jordanowie msza św. o urodzaje oraz o pomyślność dla mieszkańców. Zapraszamy.

1. Urząd Gminy w Andrespolu informuje o przerwie w dostawach wody dla Bedonia we wtorek przed południem i prosi o zrobienie sobie stosownego zapasu na czas tych prac energetycznych.

2. Polecamy nowe numery tygodników: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Życzymy wszystkim wiele radości z przeżywania Dnia Pańskiego. Szczęść Boże.

3. Do wieczności w tym tygodniu odeszła od nas Irena Kruk z Wiączynia Dolnego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…