22 listopada 2020

Ogłoszenia parafialne -

XXXIV Niedziela - Chrystusa Króla – 22 listopada 2020 r.

1. W ostatnią niedzielę roku kościelnego gromadzimy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to, żeśmy Go dostrzegli w świecie a także przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka. Jakiekolwiek nie byłoby nasze życie i problemy, z którymi musimy się zmierzyć w codzienności, należymy do Króla. Nasze serca i dążenia są ukierunkowane na królestwo Boże, czego świadectwo dajemy, uczestnicząc we Mszy św.

1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego WSD.

2. Naszemu Panu Organiście, wszystkim którzy tworzą chór, zespołowi młodzieżowemu i scholii dziecięcej i opiekunom z racji dzisiejszego wspomnienia św. Cecylii, ich patronki, składamy najlepsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej.

1. W sobotę kończymy niełatwy dla wszystkich rok liturgiczny 2019/2020.

1. W przyszłą niedzielę (29 XI) rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Od poniedziałku, 30 listopada, Msza Święta Roratnia w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 7.00 rano.

1. W przyszłą niedzielę także będą poświęcone opłatki wigilijne. Tradycyjne roznoszenie do domów i mieszkań naszych parafian jest utrudnione ze względu na epidemię. Nabywanie opłatków i świec wigilijnych może dokonywać się w zakrystii oraz kancelarii.

2. Polecamy prasę katolicką. Przy wyjściu z kościoła nowe numery tygodników: Gość Niedzielny, Mały Gość, Niedziela, Idziemy. Życzymy spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.