20 lutego 2021

Ogłoszenia parafialne -

I Niedziela Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 r.

1. Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudowartości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu… Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej  wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość zamienia, w radość, której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Dziś po Mszy Świętej z godz. 10.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
    Ponadto, jak było zapowiadane dziś na Mszy Świętej wieczornej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla Bedonia Przykościelnego i Jordanowa, które potrwają do wtorku.

Do spowiedzi zapraszamy każdego dnia Rekolekcji przed Mszami, gdyż nie będziemy specjalnie zapraszać księży z dekanatu. We wtorek będzie zbierana taca jako wyraz wdzięczności dla rekolekcjonisty. W przyszłym tygodniu zaprosimy mieszkańców Bedonia Wsi i Wiączynia.

3. Jutro obchodzimy w Kościele Święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina nam ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Módlmy się tego dnia, aby pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona.

1. W okresie Wielkiego Postu odprawiane są tradycyjne nabożeństwa wielkopostne – DROGA KRZYŻOWA i GORZKIE ŻALE. W naszym kościele Droga Krzyżowa ma miejsce w piątki o godz. 17.00 oraz 19.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane będą w niedzielę o godz. 16.30.

1. II niedziela Wielkiego Postu, ad gentes w Kościele polskim jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu ds. Misji. Dzięki modlitwie i ofiarności misjonarze głoszą Ewangelię i budują wspólnoty wiary na wszystkich kontynentach.

1. Tradycyjnie zachęcamy do wzięcia skarbonki Caritas „Jałmużna Wielkopostna”, aby do nich składać owoce naszych postnych wyrzeczeń i przez to wspierać charytatywną posługę Caritas wśród najbiedniejszych. Są one w kruchcie kościoła na stoliku.

1. Polecamy do nabycia nowe numery tygodników Niedziela, Idziemy, Mały Gość i Gość Niedzielny. Życzymy miłej, spokojnej niedzieli, dobrego tygodnia.

1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:

• Zenon Perka z ul. Modrzewiowej
    • Zbigniew Karmański z ul. Feliksińskiej