41 1240 3028 1111 0000 2824 0176

PKO S.A. X Oddział w Łodzi

Nr konta Parafii Bedoń

Parafia Bedoń - facebook

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

tel.: 665 801 808

95-020 Andrespol, Bedoń Przykościelny

ul. Kościelna 25

Znajdź na Facebooku

Kontakt do Parafii Bedoń

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021 r.

 

  1. Jezus mówi do nas: „Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę”. Co znaczy trwać w Chrystusie? Św. Jan mówi o wypełnianiu Bożych przykazań, a nade wszystko o miłości wzajemnej, za którą stoją konkretne czyny. W dzisiejszej ewangelii Jezus wyjaśnia, że jest krzewem winnym, a my latoroślami. Jeśli jesteśmy zakorzenieni w Chrystusie, wydajemy dobre owoce.
     
  2. Dziś po południu trwamy jeszcze na adoracji w ramach 40 godzinnego nabożeństwa. Rozpoczęliśmy wczoraj najpiękniejszy w Polsce miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe, odbywać się będą w tygodniu po mszy o 17.30. W niedziele będą poprzedzać mszę wieczorną. Zachęcamy też do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni Maryjnych przy waszych kapliczkach przydrożnych.

 

  1. Jutro (3 maja) obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski – nasz parafialny Odpust – dzień modlitw za ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Porządek Mszy św. niedzielny. Sumę odpustową za parafian odprawi oraz kazanie odpustowe wygłosi ks. Dominik Sujecki – obecnie studiuje historię w Krakowie.

 

  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek rano odwiedziny chorych w domach. Zapraszamy na Mszę wotywną wynagradzającą Sercu Pana Jezusa o godz. 17 .30.

 

  1. Za tydzień na Mszach św. o 10.00 i 11.30 dwie grupy dzieci przyjmą I komunię św. Stałych bywalców tych mszy prosimy o uwzględnienie tego w przyjściu do kościoła. Może ktoś zechce wybrać sobie inną godzinę (8.00; 18.00) albo sobotnią eucharystię. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 16.00.

 

  1. Archidiecezjalny pielgrzymka do Parzna, z racji urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 9 maja o godz. 16.00. Plakat w kruchcie.

 

  1. Urząd Gminy w Andrespolu przypomina, że 1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Nasz udział w spisie jest prawnym obowiązkiem i powinnością obywatelską. Obowiązkową formą w tegorocznym spisie jest SAMOSPISINTERNETOWY. Formularz jest na stronie SPIS.GOV.PL. Dla osób które nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, przygotowane zostało stanowisko w Urzędzie Gminy w Andrespolu.

 

  1. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny i Idziemy.

Życzymy wszystkim bardzo miłej niedzieli i wiele radości z przeżywania naszych dorocznych uroczystości odpustowych. Szczęść Boże.

Ogłoszenia parafialne -
2 maja

01 maja 2021
parafia bedoń

Parafia Bedoń

Parafia Bedoń - główna
Parafia Bedoń - facebook

665 801 808

ul. Kościelna 22, Bedoń Przykościelny 

Parafia Bedoń - telefon

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - poczta
Parafia Bedoń - adres