17 października 2020

Ogłoszenia parafialne -

XXIX Niedziela Zwykła - 18 października 2020 r.

Msze św. w niedzielę o godz. 8.00; 10.00; 11.30 i 17.00

1. Gromadzimy się, by wsławiać Boga, Stwórcę świata i głosić chwałę Chrystusa, który świat zbawił. Powołanie, jako chrześcijanie mamy swoim życiem przyczyniać się do uświęcania świata, w którym nieustannie dokonuje się zbawienie. Jesteśmy narzędziem w miejscu Boga dla dobra świata, by przyspieszyć odnowienie wszystkiego w Chrystusie.

2. Dziś w przedostatnią niedzielę października przypada Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny obchodzony w Kościele czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Pamiętajmy w swoich modlitwach o misjonarzach, którzy kontynuują misje rozpoczętą przez apostołów prawie dwa tysiące lat temu. Taca przeznaczona jest na Papieskie dzieła Misyjne.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie dla rodziców dzieci I-Komunijnych. na salce katechetycznej.

4. Dziękujemy serdecznie za przygotowanie i przeprowadzenie wczorajszej Uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania ministrantom, scholi oraz animatorom.

5. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Prosimy uwzględnić cofnięcie wskazówek o godzinę przychodząc do kościoła.

6. Przypominamy, że trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedziele o 16.30. Dziękujemy już dziś dzieciom, które chętnie przychodzą przed ołtarz i odmawiają różaniec.

7. W tygodniu liturgia Kościoła wspomina:
    19 X (poniedziałek) – św. bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera
    20 X (wtorek) – św. Jana Kantego, prezbitera
    22 X (czwartek) – św. Jana Pawła II, papieża
    23 X (piątek) – św. Jana Kapistrana, zakonnika

8. Można składać tradycyjne wypominki jednorazowe bądź roczne w kancelarii lub zakrystii. W naszym kościele modlimy się za zmarłych w każdą niedzielę przed mszą o godz. 8.00 i 11.30.

9. Z racji na ograniczoną liczbę wiernych w kościele, wprowadzamy od najbliższej soboty wigilijną Mszę Św. niedzielną o godz. 17.30, która daje możliwość spełnienia obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św.

10. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, Przegląd katolicki. Dziś wychodźmy z kościoła powoli – będziemy zliczani.

11. Życzymy miłej, spokojnej niedzieli oraz dobrego tygodnia.