17 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne -

III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Rozpoczyna się w Kościele Tydzień Biblijny. Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy jak uczniowie z Emaus po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystępujemy do tego ołtarza, aby słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa. Z wiarą też prośmy odchodząc  do domów, ażeby objawiła się w nas oczyszczająca i podnosząca na duchu moc ofiary Zbawiciela.

1. W najbliższy piątek (23 kwietnia) – uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

2. Powoli przybliżamy się do przyjęcia I komunii przez dzieci z klas III.
    W sobotę o 16.30 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Zapraszamy rodziców i dzieci ze świecami chrzcielnymi.

1. W następną niedzielę (25 kwietnia) rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

2. Przypominamy, że do 21 kwietnia (do środy) przeprowadzamy zbiórkę elektroodpadów, aby pomóc misjom. Zużyty sprzęt składamy w budynku naszej Caritas. Na ulotkach szczegóły dotyczące zbiórki.

3. Życzymy wszystkim bardzo miłej niedzieli i wiele radości z przeżywania Tygodnia biblijnego. Szczęść Boże.

4. Do wieczności w tym tygodniu z naszej Parafii odeszli:
  • Grzegorz Rosiak ze Źródlanej;
  • Irena Fiks ze Słowiańskiej;
  • Feliks Siwczyk z Wiączynia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...