16 stycznia 2021

Ogłoszenia parafialne -
17 stycznia

II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021 r.

1. Każdy z nas jest dzieckiem Boga i jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. W niedzielę gromadzimy się wokół ołtarza. Niektórzy przychodzą pełni wątpliwości, czy są godni tu być, inni przychodzą tutaj w zwątpieniu albo zniechęceniu… Wszyscy jednak słyszymy dziś słowa Jana Chrzciciela: „Oto Baranek Boży” Ma to miejsce w Ewangelii oraz przed komunią świętą. Każda msza święta jest szansą spotkania Chrystusa, Baranka Bożego, który gładzi nasze grzechy i czyni nas godnymi na spotkanie z Nim.

2. Mamy zaproszenie do uczestnictwa w Dniu Judaizmu, którego obchody odbędą się dzisiaj (17 stycznia 2021 r.) o godz. 20.00 w bazylice archikatedralnej łódzkiej.

3. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc! rozpoczną sie w kościele łódzkim 18 stycznia. Zachęcamy do modlitwy o jedność chrześcijan oraz do wzięcia udziału w nabożeństwach:
  • 23 stycznia o godz. 18.00 w katedrze – Ogólnopolskie Centralne Nabożeństwo Ekumeniczne.
  • 24 stycznia o godz. 18.00 w kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza i nabożeństwo w duchu wspólnoty Taize.

1. Niedziela Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada na trzecią niedzielę zwykłą, tj. 24 stycznia 2021 r. przypomina o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia. ”Jako chrześcijanie jesteśmy jednym ludem kroczącym w historii, jesteśmy silni obecnością Pana pośród nas, który do nas przemawia i nas karmi. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być raz w roku, ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących”.

2. W czwartek obchodzimy Dzień babci, a w piątek Dzień dziadka – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. W przyszłą niedzielę (24 stycznia) wspominamy św. Franciszka Salezego patrona pracowników mediów. Otoczmy wówczas modlitwą dziennikarzy.

4. Łódzkie Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa i Dom Samotnej Matki dziękują za dary jakie im przywiózł Orszak Trzech Króli.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Życzymy dobrej niedzieli, miłego świętowania dnia babci, dziadka.