16 maja 2021

Ogłoszenia parafialne -

VII Niedziela Wielkanocna – 16 maja 2021 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus został wzięty do nieba, ale to nie oznacza, że nas opuścił. Patrzymy na Jezusa, który jest obecny w Kościele, w Eucharystii. Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. On zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Całą naszą nadzieją w życiu jest Chrystus. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

1. Za nami bardzo miły biały tydzień z dziećmi komunijnymi z klas trzecich. Natomiast dzisiaj na sumie przeżywamy rocznicę uroczystości Pierwszej Komunii dzieci z klas IV.

1. W przyszłą niedzielę – 23 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która to niedziela kończy okres wielkanocny, jak również czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. W sobotę wieczorem na Mszy o godz. 18.30 rozpocznie się w naszym kościele Wigilia i czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

1. Nabożeństwa majowe z czytanką odprawiamy o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30. Zaczęliśmy też odprawiać Nowennę do Ducha św. na nabożeństwach.

1. Otrzymaliśmy komunikat Kurii zapraszający do modlitwy za alumnów WSD i wzięcia udziału w święceniach diakonatu 22 maja o godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej, natomiast w następną sobotę 29 maja o godz. 10.00 w święceniach prezbiteratu.

1. Za zachętą Ojca Świętego przeżywajmy te najbliższe dni jako Tydzień Laudato si, wieńczący specjalny Rok Jubileuszowy. Papież w swojej encyklice wzywa nas do troski o ziemię i całe Boże stworzenie, a szczególnie o najuboższych, którzy cierpią w wyniku głębokiego kryzysu ekologicznego.

1. W sobotę 22 maja w Eufeminowie przy kapliczce odprawiona zostanie o godz. 16.00 msza św. o urodzaje i błogosławieństwo dla mieszkańców.

1. Polecamy nowe numery tygodników: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny.

2. Życzymy wszystkim wiele radości z przeżywania Dnia Pańskiego. Szczęść Boże.

3. Do wieczności odeszli w minionym tygodniu z naszej parafii:
  • Antoni Mikołajczyk i Cezary Szarapow z Rataja;
  • Stanisław Kamieniak z Wodnej;
  • Maria Skonka z Feliksińskiej;
  • Jadwiga Koprowska z Eufeminowa;
  • Józef Filipczak z Przylesia.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…