XXXIII niedziela – 15 Listopada 2020 r.

1. Dziś 33. niedziela – Światowy Dzień Ubogich. Jak zaznaczył papież Franciszek – to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana J. Chrystusa Króla Wszechświata, który utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia. IV Tydzień Ubogich dla Franciszka to nie kolejna akcja charytatywna, ale propozycja nowego stylu życia i wrażliwości. W ewangelii dzisiejszej ukazane jest nasze teraz. Teraz świat jest słaby. Słaba jest cywilizacja i kruche są relacje międzyludzkie, słaba jest miłość. Każdego dnia umiera jakiś świat, powstają jakieś rozdarcia. Chrześcijanin wie, że wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Niego. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, ze On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości. Pomnażajmy więc nasze talenty.

1. Ofiary składane dziś na tace będą przeznaczone na ubogich Archidiecezji Łódzkiej. Po Mszy św. z godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I komunijnych na salce katechetycznej. Spotkanie istotne, bo wkrótce dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa – modlitewniki.

1. Po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele z kandydatami do bierzmowania.

1. Dziś trzecia niedziela listopada to także światowy dzień Pamięci o ofiarach Wypadków drogowych. To zachęta do modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani oraz ich bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne.

1. Składamy serdeczne podziękowania za przyniesione tytki miłosierdzia wypełnione darami. Postaramy się wkrótce przekierować te dary dla osób najbardziej potrzebujących.

1. W środę (18 listopada) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki wielu ruchów młodzieżowych oraz tych, którzy podejmują życie w czystości.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić już Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata Jest to zarazem Święto Akcji Katolickiej.

1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników: Gość niedzielny, Niedziela,  oraz Idziemy.

1. Życzymy miłej, spokojnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Ogłoszenia parafialne -

16 listopada 2020