10 października 2020

Ogłoszenia parafialne -

XXVIII niedziela – 11 października 2020 r.

1. Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej – zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostaną zniszczone śmierć i grzech. Wszystko możemy w Tym, który nas umacnia, wypraszajmy błogosławieństwo i radość zbawienia dla nas i dla naszych bliskich.

1. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadza kwestę na „Fundusz stypendialny” dla zdolnej młodzieży z rodzin ubogich.

2. Trwają nabożeństwa różańcowe, które odprawiane są o godz. 17.00 w dni powszednie, a w niedziele o 16.30. Zapraszamy do wytrwałego uczestnictwa dzieci oraz młodzież.

1. W środę, 13.10 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową po Mszy o godz. 16.30.

1. Z racji na Dzień Edukacji składamy nauczycielom i wychowawcom najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Msza Św. w int. pracowników Oświaty o godz. 10.00.

1. Dziś po Mszy Świętej o 17.00 próba w kościele dla kandydatów przed bierzmowaniem. W środę 14.10 o godz. 18.00 obrzęd przyjęcia znaku krzyża i Ewangelii, a po nabożeństwie krótka próba. W czwartek 15.10 o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakrament oraz spowiedź święta. Uroczystość udzielenia sakr. bierzmowania  naszej młodzieży w najbliższy piątek, 16.10 o godz. 17.30 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Marka Marczaka.

1. Za tydzień będziemy przeżywać  Niedzielę Misyjną, pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”, w Polsce rozpocznie się także Tydzień Misyjny. Naszą serdeczną modlitwą obejmijmy wszystkich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. Wówczas ofiary na tacę złożone przekażemy na misje katolickie.

1. Można składać tradycyjne wypominki w kancelarii i zakrystii. Modlić się będziemy za zmarłych w procesji na cmentarzu, w Dzień Zaduszny oraz w każdą niedzielę rano przed 8.00 i 11.30.

1. W tygodniu Kościół obchodzi w liturgii:
    15 X (wtorek) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa
    16 X (środa) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

1. Polecamy nowe numery tygodników: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Przegląd katolicki.

1. Życzymy udanej niedzieli. Matka Boża Królowa Polski niech wyprasza potrzebne łaski i moc ducha Gościom, Parafianom, Dobrodziejom i wszystkim modlącym się w naszym kościele.