11 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne -

II Niedziela Wielkanocna – 11 kwietnia 2021 r.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Uroczystość Miłosierdzia Bożego i zakończenie Oktawy Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas Mszy św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Dziś mocno uświadamiamy sobie, że Bóg jest miłością, że Miłość Boża ofiaruje wszystko, co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg przecież tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalna za nasze grzechy – nie tylko nasze, ale i całego świata. Niech nasza modlitwa będzie zawsze wyrazem solidarności braterskiej, wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie.

Po południu o godz. 15.00 w kościele – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

1. Dziś obchodzimy Międzynarodowe patronalne święto Caritasu. Jest to dobra okazja, żeby podziękować Bogu za tysiące pracowników oraz wolontariuszy Caritas.

2. Gościmy dziś na wszystkich mszach naszego kleryka Piotra. Zbiera ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

3. W środę 14 kwietnia przypada święto Chrztu Polski. Ma ono upamiętniać wydarzenie które było u fundamentów państwa polskiego i jednocześnie skłania do wdzięczności, zadumy i zastanowienia się nad tym, co każdy z nas może zrobić dla dobra ojczyzny.

4. Zachęcamy do praktykowania wielkanocnego nabożeństwa Via Lucis (Droga Światła) wzorowanego na Drodze Krzyżowej. To zaproszenie do  rozważania tajemnic spotkań Jezusa Zmartwychwstałego z uczniami i czerpania z nich pokoju, miłości i radości.

1. Podobnie jak w ubiegłym roku przeprowadzamy zbiórkę elektroodpadów, aby pomóc misjom. Mamy na to dziesięć dni, sprzęt składamy w budynku naszej Caritas. Prosimy zabrać ze stolika ulotki ze szczegółami dotyczącymi zbiórki.

2. Życzymy wszystkim bardzo miłej niedzieli i wiele radości z przeżywania Tygodnia miłosierdzia. Szczęść Boże.

3. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
  • Robert Gabara z Głównej;
  • Andrzej Saulewicz z Porazińskiej;
  • Józef Urbaniak i Marianna Stala z Feliksińskiej.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…