10 stycznia 2021

Ogłoszenia parafialne -
10 stycznia

Niedziela - Święto Chrztu Pańskiego – `10 stycznia 2021 r.

1. Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego. Bóg Ojciec wtedy ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem. Podczas Mszy św. dziękujemy Bogu również za nasz chrzest oraz za doświadczenie miłości Boga. Chrzest jest przejściem z ciemności do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich. Zostaliśmy wtedy napełnieni Duchem Świętym i staliśmy się dziećmi Bożymi. I jako Jego dzieci z wiarą w Bożą miłość powierzajmy Mu nasze codzienne radości i trudne sytuacje.

2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres obchodu Bożego Narodzenia. Ale w tradycji polskiej podtrzymywany jest jednak zwyczaj śpiewu kolęd i wystroju świątecznego kościołów aż do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego.

3. Trwają wizyty duszpasterskie w rodzinach – KOLĘDA na życzenie. Możemy po mszach wieczornych, albo za dnia udać się na życzenie rodziny z indywidualną kolędą.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie wpisuje się w obchody Jubileuszu naszej archidiecezji.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy.

6. Życzymy udanej niedzieli, radości ze śniegu i dobrego zdrowia.