Parafia Bedoń - adres
Parafia Bedoń - poczta

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - telefon

ul. Kościelna 22, Bedoń Przykościelny 

665 801 808

Parafia Bedoń - facebook
Parafia Bedoń - główna

Parafia Bedoń

parafia bedoń

Ogłoszenia duszpasterskie

03 stycznia 2026

Ogłoszenia parafialne

II niedziela po Narodzeniu Pańskim – 4 stycznia 2026 r.
 

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczymy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

 

  1. We wtorek (6-go stycznia) obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. W Ewangelii usłyszymy o mędrcach, którzy przebyli daleką podróż, żeby pokłonić się Nowonarodzonemu. Bóg objawił się całemu światu, również i nam. Każdy z nas musi przejść długą i trudną drogę, zanim odkryje, jak bardzo potrzebuje Boga. W uroczystość Trzech Króli podczas każdej Mszy św. ( jak w każdą niedzielę), święcimy kredę, którą będzie można otrzymać po każdej mszy św. kredą znaczymy odrzwia domów pisząc: K + M + B 2026, na znak przyjęcia Chrystusa do swego mieszkania. W tym dni w naszym kościele po mszy z godz. 11:30 odbędzie się Uroczysty koncert kolęd. Taca będzie przeznaczona na misje.
  2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu, po mszy z godz. 11.30, wystawienie Najświętszego sakramentu do mszy św. o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy na adorację.
  3. Kuria Łódzka zaprasza na Orszak Trzech Króli, który przyjdzie ulicą Piotrkowską. W uroczystość objawienia Pańskiego (6 stycznia) o godz. 11.00 bp Zbigniew Wołkowicz będzie sprawował Eucharystię w parafii pw. Podwyższenia Św. Krzyża przy ul. Sienkiewicza 38. Po Mszy Św. z ul. Tuwima wyruszy w kierunku ul. Piotrkowskiej barwny orszak. Na zakończenie na placu katedralnym, czeka nas kolędowanie z MAŁYM CHÓREM WIELKICH SERC i bp. Piotrem Kleszczem. Zachęcamy do licznego udziału.
  4. W czwartek 8 stycznia, bp. Ireneusz Pękalski obchodzi 26 rocznicę święceń biskupich, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W przyszłą niedzielę – 11 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres obchodu Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej podtrzymywany jest zwyczaj śpiewu kolęd i wystroju świątecznego kościołów do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery tygodników Niedziela, Idziemy i Gość Niedzielny.

Rozkład kolędy na ten tydzień, rozpoczynamy o godz. 9.00:

 

5 I (poniedziałek) – Brzezińska, Olszynowa, Mokra, Turystyczna

6 I (wtorek, Trzech Króli) po godz. 14:00: ul. Rzeźna i Ziarnista
7 I (środa) po godz. 17:00: Stawowa, Zdrojowa, Źródlana, Świtezianki
8 I (czwartek): Bedoń Wieś - Słowiańska i przyległe Chmielowa, Kalinowa i inne.
9 I (piątek)
: po godz. 17:00: Osiedle na Wzgórzu ul. Gajcego 123 – 129, osiedla Wiśniowe, Malinowe i Rataja 110
10 I (sobota): Rataja ze Słonecznym Zaciszem

Jeśli kogoś nie zastaliśmy, a życzy sobie pobłogosławić mieszkanie, prosimy już teraz umawiać wizyty w dogodnej wieczorowej porze. Tel. 665 801 808 lub 513 63 47 63. Życzymy dobrej niedzieli i radosnych spotkań po kolędzie.

Kontakt do Parafii Bedoń

Znajdź na Facebooku

95-020 Andrespol, Bedoń Przykościelny

ul. Kościelna 25

tel.: 665 801 808

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - facebook

Nr konta Parafii Bedoń

PKO S.A. X Oddział w Łodzi

41 1240 3028 1111 0000 2824 0176