16 czerwca 2024

XI Niedziela zwykła – 16 czerwca 2024 r.

1. Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra, to akt wiary.
    To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu królestwa Bożego w naszej codzienności.

2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.1800, a w niedzielę o godz. 1730.

1. W piątek 21 czerwca zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli o godz. 8.00 na Mszę św. dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego 2023/24. Pragniemy podziękować Bogu za całoroczny trud pracy i nauki. Na mszy okazja do spowiedzi przed wakacjami dla dzieci i młodzieży.

1. Dziękujemy za zorganizowanie mszy św. przy kapliczce w Wiączyniu Dolnym, W najbliższą sobotę zapraszamy na godz. 100 do starej kapliczki w Feliksinie.

1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień ojca. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.

1. Kuria informuje, że w sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 w Bazylice w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel z naszej archidiecezji. Pamiętajmy o biskupie nominacie w naszych modlitwach.

1. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla zakochanych. Spotkania online od 16 lipca. Szczegóły oraz zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

1. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza młodych ludzi z archidiecezji na tygodniowy wyjazd do Taize we Francji, który odbędzie się w dniach 10-19 sierpnia br. Będzie to okazja aby się spotkać w międzynarodowej, ekumenicznej wspólnocie chrześcijan i pogłębić swoją wiarę oraz odpocząć.

1. Polecamy nowe numery tygodników Gość Niedzielny, Niedziela oraz Idziemy.

1. Życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia i wspaniałych wakacji. Szczęść Boże.

1. Do wieczności odeszli w tym tygodniu:
  • Andrzej Kazanowski z Przybyszewskiego;
  • Grzegorz Ulański z Ogińskiego;
  • Jerzy Poprawski z Borkowic.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…