10 czerwca 2024

X Niedziela zwykła – 9 czerwca 2024 r.

1. Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się i kocha każdego z nas. On uczy jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet prze sobą samym. Pamiętajmy, że Bóg jest większy od naszych grzechów. Podczas Mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście z wiarą zwrócić się do Boga.

1. Dziękujemy za zorganizowanie mszy polowej dla mieszkańców Bedonia i Szkoły Podstawowej. Odbyły się później pikniki integrujące rodziny, dzieci oraz mieszkańców. Kolejna msza św. przy kapliczce w Wiączyniu Dolnym w sobotę o godz. 14.00. Zapraszamy mieszkańców i sympatyków.

1. W czwartek, 13 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego z Padwy oraz rocznica Objawień Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy na Mszę Św. Fatimską o godz. 1830 jak też na nabożeństwo różańcowe z procesją.

1. W tygodniu liturgia Kościoła obchodzi:

11 VI (wtorek) – wspomnienie św. Barnaby;
14 VI (piątek) – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa męczennika;
15 VI (sobota) – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

1. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa ku czci NS. Pana Jezusa o 1800, a w niedzielę o godz. 1730.

2. Zapraszamy też na mszę św. dziękczynną za ofiarodawców na kwiaty do ołtarzy Bożego Ciała w następną niedzielę o godz. 8.00.

3. W najbliższą sobotę zapraszamy na ognisko integracyjne członków scholi parafialnej, ministrantów, oazę oraz młodzież bierzmowaną, dzieci z rodzicami o godz. 18.00 na plac obok wikariatki.

4. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 15 czerwca. Ks. Kardynał zaprasza wszystkich wiernych oraz wspólnoty, ruchy i grupy parafialne. Początek o godz. 10.00 w archikatedrze.

5. Instytut Teologiczny w Łodzi informuje o rekrutacji na rok akademicki 2024-2025 na:

6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o profilu katechetycznym oraz teologiczno-katechetyczne studia podyplomowe. Szczegółowe informacje o studiach podane są na internetowej stronie Instytutu. Sekretariat przy ul. ks. I. Skorupki 7 czynny jest we wszystkie soboty czerwca i września w godz. 9.30-13.00. Tel. sekretariatu 426648739; http://archidiecezja.lodz.pl/akw-it/.

1. Polecamy nowe numery tygodników Gość Niedzielny, Niedziela oraz Idziemy. Życzymy miłej niedzieli i udanego tygodnia. Szczęść Boże.

1. Do wieczności odeszli w minionym tygodniu:

Grzegorz Wolnicki ze Słowiańskiej;

Anna Szybalska z Teligi;

Halina Gabara z Głównej. Dobry Jezu a nasz Panie…