02 czerwca 2024

IX niedziela zwykła – 2 czerwca 2024 r.

1. Niedziela to dzień poświęcony Panu Bogu. Tak jak co tydzień przyszliśmy na Mszę św., by oddać Bogu chwałę oraz dzień święty święcić. A ten dzień jest również czasem naszego odpoczynku i o tym nie możemy zapominać. Kiedy się nam zacierają granice między pracą a dniem wolnym i jeszcze w dodatku Pan Bóg schodzi na dalszy plan, stajemy się niewolnikami. Pan Bóg troszczy się o nas i wręcz nakazuje nam odpoczynek. Zatrzymując się po całotygodniowej pracy możemy lepiej zobaczyć dobro, którym nas Pan Bóg obdarzył i z wdzięcznością zwrócić się ku naszemu Stwórcy.
    Po południu możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

2. Przeżywamy dziś Święto Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Okazja do podziękowania tym wszystkim, od których otrzymujemy dobro i powierzenia losów naszej Ojczyzny Bożej Opatrzności. Po Mszach zbierane są ofiary do puszki na dalsze urządzanie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom zaangażowanym w prace związane z przygotowaniem uroczystości Bożego Ciała oraz wizytą ks. Kardynała Grzegorza Rysia w naszej parafii.

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę zaś o godz. 17.30. Najbliższy czwartek – zakończenie obchodu Bożego Ciała i poświęcenie wianków i ziół po Mszy św. o godz. 17.30.

1. W tym tygodniu liturgia Kościoła wspomina w środę św. Bonifacego, także obchodzimy I czwartek oraz I piątek miesiąca:

• 7 VI (piątek) – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, można uzyskać też odpust zupełny za odmówienie Aktu wynagrodzenia Najśw. Sercu Pana Jezusa;
  • 8 VI (sobota) – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. Zbliżają się obchody 37. Rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi, na pamiątkę tej wizyty obchodzimy od lat Archidiecezjalne Święto Eucharystii. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii będzie odprawiona 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę mszę przybywają delegaci z wszystkich parafii, a potem trwa modlitwa we wspólnotach parafialnych.

2. W sobotę 8 czerwca o godz. 9.30 w bazylice archikatedralnej łódzkiej kard. Grzegorz Ryś udzieli święceń prezbiteria tu czterem diakonom.

3. W naszej Szkole Podstawowej w Bedoniu też w najbliższą sobotę odbędzie się Festyn Rodzinny, który poprzedzi msza św. za społeczność szkolną i wszystkie bedońskie rodziny. Początek na placu przed szkołą o godz. 9.00. Zapraszamy mieszkańców.

1. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny oraz Idziemy.

2. Życzymy wiele radości ze świętowania niedzieli. Szczęść Boże.