22 kwietnia 2024

IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024 r.

„Popatrzcie jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy” – słyszymy dziś słowa św. Jana, a Jezus w Ewangelii mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia nas o swojej miłości i opiece. On prowadzi nas do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie - na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego Dobry Pasterz nas prowadzi?.

1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby
    w Kościele.
    Przez cały tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie z naszej parafii.

2. Dzisiaj po mszy wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Sakramentu udzieli młodzieży ks. kard. Grzegorz Ryś w piątek 31 maja o godz. 18.30.

3. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważenia tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 19.30 na Radwańskiej i przy katedrze. Wszyscy proszeni są o zabranie świec.

1. Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej w dniach 24 - 26 maja. Szczegóły na stronie internetowej parafii dominikanów św. Krzyża.

1. Ruch Światło – Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych spraw miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Początek pielgrzymki w katedrze 11 maja o godz. 9.00.

1. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość Niedzielny i Idziemy.

Życzymy wszystkim bardzo miłej niedzieli i wiele radości z przygotowania do naszych                 dorocznych uroczystości odpustowych. Szczęść Boże.

1. Do wieczności w tym tygodniu odeszła z naszej parafii:
  • Zofia Kijas z Rokicińskiej.
    Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….