14 kwietnia 2024

III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024 r.

Po raz kolejny Jezus przychodzi i zwraca się do swoich uczniów mówiąc im ,,Pokój Wam”. Pyta się ich czemu jesteście smutni i zatrwożeni. Pokazuje im swoje ręce i nogi zapewniając ich ,,To ja jestem”. W ten sposób wlewa w ich serca radość i nadzieję ze swojego Zmartwychwstania. Uczestnicząc dzisiaj w Eucharystii pogłębiajmy lekturę Pisma Świętego w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym. Starajmy się również przypomnieć sobie początki naszego chrześcijaństwa poprzez przeżywane dzisiaj święto państwowe Chrztu Polski.

1. Dzisiaj po mszy św. z godz. 10.00 odbędzie się na salce katechetycznej spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zaprasza pani katechetka.
  2. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia 2024r. na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania a bezpośrednio po niej na spotkanie.
  3. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 roku (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś.
  4. Centrum Służby Rodzinie zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i relację we wspólnocie kościoła na nowy cykl spotkań ALPHA, który rozpocznie się we wtorek 16 kwietnia o godz. 16.00 w Łodzi przy ul. Broniewskiego 1A.
  5. Polecamy nowe numery tygodników Niedziela, Gość niedzielny, Idziemy. Życzymy wiele radości ze świętowania niedzieli oraz udanego tygodnia.
  6. Zapowiedzi II :
  • Patryk Arkadiusz Obożyński kaw. par. tut.
  • Karolina Stawska panna par. NSJ Kurowice

Zapowiedzi I:

• Adrian Mateusz Turek kaw. par. NMP NP Andrespol
  • Aneta Kotynia panna par. tut.

1. Do wieczności w tym tygodniu odszedł z naszej parafii:
  • Wiesław Guttman z ul. Fabrycznej