29 stycznia 2023

IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r.

1. Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. Gromadząc się na dzisiejszej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem Królestwa Bożego w świecie.

2. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kończy się już okres śpiewania kolęd. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Na mszy św. zbiórka ofiar na potrzeby zakonów klauzurowych.

3. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego, poświęconego modlitwie za osoby, które oddały swe życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, odbędą się 2 lutego w bazylice katedralnej o godz. 12.00 – a przewodniczył będzie mszy św. ks. bp Ireneusz Pękalski.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po pierwszej Mszy wieczornej o godz. 16.30 i modlitwa o powołania. W piątek rano ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z komunią św. Msza wotywna wynagradzająca NSJ w piątek i sobotę - o godz. 16.30.

5. We wtorek zakończymy w parafii wizyty kolędowe. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie kapłanów w domach, za życzliwość i za złożone ofiary na inwestycje w parafii.

Rozkład kolędy na ten tydzień:

29. I (niedziela od 14.00): Kościelna, Andrzejki;

30. I (poniedziałek): Taborowa, Zaścianek, Miernicza;

31. I (wtorek): Winiarska, Kownackiej, Asnyka.

1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Wszystkie pisma zawierają bezpłatny dodatek o Janie Pawle II.

2. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Michał Tomczyk, kawaler i Paulina Dorota Kubińska, panna – oboje z naszej parafii - zapowiedź I.

1. Życzymy spokojnej niedzieli, udanego karnawału i dobrego tygodnia.

1. Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej parafii: Danuta Janicka z Bliźniaczej oraz Jerzy Przybyłek z Sikorskiego; Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…