Parafia Bedoń - adres
Parafia Bedoń - poczta

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - telefon

ul. Kościelna 22, Bedoń Przykościelny 

665 801 808

Parafia Bedoń - facebook
Parafia Bedoń - główna

Parafia Bedoń

29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela zwykła – 29 stycznia 2023 r.

 1. Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. Gromadząc się na dzisiejszej Eucharystii wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem Królestwa Bożego w świecie.
   
 2. W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Kończy się już okres śpiewania kolęd. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Na mszy św. zbiórka ofiar na potrzeby zakonów klauzurowych.
   
 3. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego, poświęconego modlitwie za osoby, które oddały swe życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, odbędą się 2 lutego w bazylice katedralnej o godz. 12.00 – a przewodniczył będzie mszy św. ks. bp Ireneusz Pękalski.
   
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu po pierwszej Mszy wieczornej o godz. 16.30 i modlitwa o powołania. W piątek rano ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych z komunią św. Msza wotywna wynagradzająca NSJ w piątek i sobotę - o godz. 16.30.
   
 5. We wtorek zakończymy w parafii wizyty kolędowe. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie kapłanów w domach, za życzliwość i za złożone ofiary na inwestycje w parafii.

  Rozkład kolędy na ten tydzień:

   

29. I (niedziela od 14.00): Kościelna, Andrzejki;

30. I (poniedziałek): Taborowa, Zaścianek, Miernicza;

31. I (wtorek): Winiarska, Kownackiej, Asnyka.
 

 1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowe numery tygodników Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny. Wszystkie pisma zawierają bezpłatny dodatek o Janie Pawle II.
   
 2. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Damian Michał Tomczyk, kawaler i Paulina Dorota Kubińska, panna – oboje z naszej parafii - zapowiedź I.

 

 1. Życzymy spokojnej niedzieli, udanego karnawału i dobrego tygodnia.

 

 1. Do wieczności odeszli w tym tygodniu z naszej parafii: Danuta Janicka z Bliźniaczej oraz Jerzy Przybyłek z Sikorskiego; Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
   

Kontakt do Parafii Bedoń

Znajdź na Facebooku

95-020 Andrespol, Bedoń Przykościelny

ul. Kościelna 25

tel.: 665 801 808

matkaboza.krolowapolski@gmail.com

Parafia Bedoń - facebook

Nr konta Parafii Bedoń

PKO S.A. X Oddział w Łodzi

41 1240 3028 1111 0000 2824 0176