22 stycznia 2023

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela ukazuje początek publicznej działalności Jezusa. Zbawiciel dociera swoim słowem na ziemię pogan, wypełniając obietnice Boże zawarte w Księdze Izajasza. Słowo Boga jest zawsze żywe i skuteczne, a zawarte w nich obietnice – są pewne. Obecni na Eucharystii wzbudźmy w sobie szczere pragnienie słuchania Jezusa, aby nasza codzienność była przemieniana przez Jego słowo. Wszak dziś w kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed czterema laty. Wierzymy, że Chrystus w swoim słowie jest obecny i wypełnia na nas Boże obietnice.
  2. Hospicjum domowe Caritas Archidiecezji Łódzkiej informuje, że 24 stycznia rozpocznie się kolejny kurs opieki nad chorymi dla osób, które chciałyby wolontaryjnie pomagać w hospicjum. Zapisy w biurze hospicjum domowego przy Zgierskiej 121 w Łodzi.
  3. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście przypada w piątek 27 stycznia. Kuria zachęca do włączenia się w organizowaną z tej okazji akcję „Płomień Pamięci” poprzez zapalenie w tym dniu o godz. 18.00 świecy w oknie swego domu. Będzie to wyraz wspólnej pamięci, dający nadzieję, że nigdy więcej nie zwycięży zło, które pochłonęło miliony niewinnych ofiar hitlerowskiego nazizmu.
  4. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej,
    (od 15 roku życia) w terminie od 3-5 lutego 2023 r. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału drogą mailową: (lodz.wsd@gmail.com). Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
  5. Obchodziliśmy wczoraj Dzień Babci a dzisiaj Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
  6. We wtorek (24 stycznia) wspominamy św. Franciszka Salezego patrona pracowników mediów. Otoczmy modlitwą dziennikarzy.
  7. Trwają ostatnie wizyty duszpasterskie w rodzinach – KOLĘDA. Bardzo dziękujemy za transport, miłe przyjęcia, ofiary na kościół. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy bo był w pracy, to prosimy zgłaszać poprawki. Możemy po mszach wieczornych udać się na życzenie rodziny z kolędą.

Rozkład kolędy na ten tydzień:

22 I (poniedziałek): Szelburg Zarembiny, Szklarskiego, Liczyrzepy, Szeherezady;
23 I (wtorek): Zabawna, Szafrańska
;
wieczorem po 18: Serenady, Sielanki, Szarady;

24 I (środa): Ogińskiego, Porazińskiej;
25 I (czwartek): Rokicińska, Galla Anonima, Idzikowskiej, Chmielna, Wilgotna, Włodarska;

26 I (piątek): Przylesie, Szaniawskiego, Kronikarska, Ozdobna;

27 I (sobota): Kolumny, Platanowa

28 I (niedziela): Andrzejki, Kościelna.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy.
    Życzymy miłej niedzieli i świętowania spotkań z wnukami.