17 stycznia 2022

II Niedziela Zwykła – 16 stycznia 2022 r.

1. Podczas wesela w Kanie Galilejskiej Maryja przyszła z pomocą nowożeńcom. Zachęcała, żeby zwrócić się do Jezusa, to jest kierunek, który powinniśmy także i my obrać w swoim życiu: „Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Maryja jak troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach, zawsze wskazując na Jezusa. Nie jesteśmy sami. Możemy o wszystkim powiedzieć Jezusowi i z wiarą prosić Go o pomoc w każdej sytuacji.

2. Dziś na mszy św. o godz. 10.00 dzieci komunijne będą miały poświęcone i wręczone modlitewniki. Następnie na salce spotkanie formacyjne dla rodziców.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wieczorną mszę św. o 17.00 oraz na katechezę kandydatów do bierzmowania.

4. Pod hasłem Jedni drugich ciężary noście i tak wypełnicie prawo Chrystusa, odbędą się w dniach 16 – 31 stycznia Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w regionie Łódzkim. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę o jedność Kościoła. Jutro Dzień Judaizmu w kościele.

5. W piątek obchodzimy Dzień Babci w rodzinach. Składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy.

6. Kontynuujemy wizyty duszpasterskie w rodzinach – KOLĘDA. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcia, za ofiary na kościół. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy, to prosimy zgłaszać poprawki. Możemy po mszach wieczornych udać się na życzenie rodziny z kolędą.

Rozkład kolędy na ten tydzień:

17 I (poniedziałek): Gminna, Dworcowa;
18 I (wtorek):
Niska, Wysoka, Urocza, Orzeszkowej;

19 I (środa): Rokicińska, Grota Roweckiego, Czarneckiego, Prusa, Różana

20 I (czwartek): Teligi, Łanowa;
21 I (piątek): Fabryczna, Projektowana, Ceramiczna;

22 I (sobota): Młynarska, Fredry;

23. I (niedziela od 14.00): Bolesławów, Wieńcowa, Semaforowa.

1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. Życzymy dobrej niedzieli oraz udanego tygodnia.