Niedziela - Święto Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

1. Obchodzimy dziś Niedzielę Chrztu Pańskiego. Kiedy Jan Chrzciciel zobaczył nadchodzącego Jezusa, powiedział: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata”. Te same słowa wypowiadamy i my podczas każdej Mszy św. tuż przed momentem przyjęcia Komunii św. Może już przyzwyczailiśmy się do tych słów. A zawierają one w sobie głęboką prawdę. Wskazują na Jezusa, który oddał swoje życie za każdego z nas.

2. Dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Jednakże w tradycji polskiej podtrzymywany jest zwyczaj śpiewu kolęd oraz wystroju świątecznego kościołów do 2 lutego, czyli Święta Ofiarowania Pańskiego. Zapraszamy na koncert kolęd po Mszy św. o 11.30 w wykonaniu naszej scholi.

3. Pod hasłem Jedni drugich ciężary noście i tak wypełnicie prawo Chrystusa, odbędą się w dniach 16 – 31 stycznia Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan w regionie Łódzkim. Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę o jedność Kościoła.

4. Arcybiskup Metropolita Łódzki ogłasza kolejny nabór do formacji kandydatów do diakonatu stałego. Mężczyzna, który chciałby rozpocząć formację powinien do końca stycznia zgłosić się do ks. prał. Zbigniewa Tracza, dyrektora Ośrodka Formacji Diakonów AŁ na rozmowę kwalifikacyjną.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowe numery tygodników: Gość Niedzielny, Niedziela i Idziemy.

6. Trwają wizyty duszpasterskie w rodzinach – KOLĘDA. Pogoda dopisuje, stąd też posuwamy się znacznie do przodu. Bardzo dziękujemy za transport, miłe przyjęcia, ofiary na kościół. Jeżeli kogoś nie zastaliśmy bo był w pracy, to prosimy zgłaszać poprawki. Możemy po mszach wieczornych udać się na życzenie rodziny z kolędą.

Rozkład kolędy na ten tydzień:

10. I (poniedziałek): Główna, Wiśniowa, Górna;

11. I (wtorek): rano: Ogrodowa, Bajeczna;
wieczorem: Źródlana, Zdrojowa, Świtezianki;

12. I (środa): Wodna, Wesoła, Wierzbowa, Kolejowa;
13. I (czwartek): Szel.-Zarembiny, Szklarskiego, Liczyrzepy, Szeherezady, Dobrej Wróżki;
14. I (piątek): Porazińskiej, Ogińskiego;

15. I (sobota): ul. Czajewskiego, Feliksińska, Giemzowska.

10 stycznia 2022