03 stycznia 2022

II niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2 stycznia 2022 r.

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, o czym przypomina dziś św. Paweł. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczymy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

1. W czwartek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. W Ewangelii usłyszymy o mędrcach, którzy przebyli daleką podróż, żeby pokłonić się Nowonarodzonemu. Bóg objawił się całemu światu, również i nam. Każdy z nas musi przejść długą i trudną drogę, zanim odkryje, jak bardzo potrzebuje Boga. Adorując Dzieciątko w żłóbku i przyjmując Jezusa w Komunii św., wyznajemy, że w Nim jest nasze zbawienie.

2. W uroczystość Trzech Króli podczas każdej Mszy św. święcimy kredę, którą będzie można otrzymać wychodząc z kościoła. Kredą znaczymy odrzwia domów pisząc: K + M + B + 2022, na znak przyjęcia Chrystusa do swego mieszkania. Taca będzie przeznaczona na misje. Orszak Trzech Króli wraca na Piotrkowską. Na zakończenie odbędzie się koncert zespołu Zakopower. Zachęcamy rodziny, aby w kolorowych strojach uczestniczyły w Orszaku. Przypominamy o zbiórce darów dla dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka.

3. W przyszłą niedzielę – 9 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres obchodu Bożego Narodzenia. W tradycji polskiej podtrzymywany jest jednak zwyczaj śpiewu kolęd i wystroju świątecznego kościołów do Gromnicznej. Po sumie zapraszamy na kolędowanie w wykonaniu naszej scholi.

Rozkład kolędy na ten tydzień:

3 I (poniedziałek) - Sikorskiego, Wiejska, Modrzewiowa;

4 I (wtorek): Słowiańska, Pierwiosnków, Chmielowa;

5 I (środa): Brzezińska, Olszynowa, Łąkowa, Turystyczna, Stawowa;

6 I (czwartek) od 14: ul. Rzeźna, Ziarnista, Czajewskiego;

7 I (piątek): Sienkiewicza, Okrężna, Mokra, Asnyka;

8 I (sobota): Rataja ze Słonecznym Zaciszem.

Jeśli kogoś nie zastaliśmy, a życzy sobie pobłogosławić mieszkanie, prosimy już teraz umawiać wizyty w dogodnej wieczorowej porze. Tel. 665 801 808. Życzymy dobrej niedzieli i radosnych spotkań po kolędzie.