Wyjazd dla dzieci i młodzieży

Nasza Parafia organizuje wyjazd dla dzieci i młodzieży do Wierchomli Wielkiej, za Nowym Sączem, pod granicą ze Słowacją w Beskidzie Sądeckim w czasie ferii zimowych.

Wyjazd odbędzie się w dniach 1-6 lutego 2021 - w pierwszym tygodniu ferii.

Główne punkty programu to:

1. Codzienna Eucharystia, modlitwa i konferencje dotyczące Dekalogu.

2. Jedno wyjście na stok narciarski (dla chętnych, jeśli ktoś nigdy nie jeździł na nartach lub po prostu nie chce, będzie miał w tym czasie zorganizowane inne zajęcia).

3. Wejście na "Bacówkę nad Wierchomlą" szlakiem niebieskim i czarnym (niecałe 900 m n.p.m.).

4. Zwiedzanie Nowego Sącza i Krościenka.

5. Jedno wejście na termy "Gorący Potok" w Szaflarach.

Program został ułożony tak, aby był czas na modlitwę i formację oraz wypoczynek i integrację. Wyjazd jest kierowany do dzieci i młodzieży przynajmniej od klas IV.

Całościowy koszt wyjazdu to 700 zł za osobę. W cenie wliczone są przejazdy autokarem, zakwaterowanie, śniadania, obiadokolacje, stok narciarski, termy.

W Wierchomli Wielkiej będziemy nocowali w "Naszej Gazdówce". Można ośrodek ten obejrzeć na ich stronie internetowej. Jest tam 70 miejsc w pokojach 2-,3- i 4-os. z łazienkami i łóżkami.

Do opieki nad dziećmi głosiły się na ten moment trzy wykwalifikowane i przygotowane do pracy z dziećmi osoby. Są to: p. Ksenia brzezińska-Rum (nauczycielka ze Szkoły z Bedonia) oraz dwie studentki kończące pedagogikę ze Rzgowa.

Bardzo zależy nam na jak największej liczbie uczestników, gdyż zbyt mała ich liczba może wygenerować bardzo wysokie koszta lub wyjazd będzie musiał zostać odwołany. Dlatego namawiajcie kogo się da. Gdyby także okazało się, że epidemia zrobi to, co było już w marcu i kwietniu to wyjazdu nie będzie, ale oczywiście zostaną oddane wszystkie wpłacone pieniądze. W związku z epidemią odbędzie się w jej sprawie jeszcze spotkanie dla rodziców i opiekunów tuz przed wyjazdem.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do końca października, wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł.

08 października 2020

Ferie zimowe 2021