30 maja 2020

Droga Krzyżowa

Jednym z najstarszych Nabożeństw w Kościele jest rozważanie czternastu stacji Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo to jest tak ważne, że przypisana jest

do niego możliwość otrzymania odpustu zupełnego. Gromadzimy się na modlitwie, aby iść za krzyżem Chrystusa i uczyć się od Niego niesienia swoich ciężarów oraz cierpliwego wypełniania woli Bożej w swoim życiu. W naszej Parafii w każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe. Pierwsza pomiędzy wieczornymi Mszami Świętymi, w której mogą wziąć udział wszyscy, a szczególnie na tę godzinę zapraszamy nasze kochane dzieci. Drugie Nabożeństwo sprawowane jest o godz. 19:00, które adresowane jest głównie do młodzieży, choć przecież każdy zawsze znajdzie miejsce w kościele. Raz w roku natomiast wypada, że Drogę Krzyżową przeżywamy idąc ulicami naszych wiosek oraz niosąc wielki, drewniany krzyż.

Wypada ona w piątek przed Niedzielą Palmową (piątek V tygodnia Wielkiego Postu) i jest bardzo chętnie uczęszczana przez wiernych, gdyż jest to piękna okazja do dawania publicznego świadectwa swojej wiary oraz czci wobec Krzyża Chrystusa.