Rekolekcje inne niż wszystkie

Śmiało można powiedzieć o innych Rekolekcjach niż zwykle, gdyż będą one przebiegały przez prawie cały Wielki Post. Aby stworzyć jak najbardziej sprzyjające warunki do przeprowadzenia Rekolekcji tak, aby nie było masowego gromadzenia się wiernych, postanowiliśmy rozłożyć Rekolekcje na pięć tygodni i w każdym z tygodni zaprosić inną część Parafian.

Co do zasady Rekolekcje obejmują trzy dni: niedzielę, poniedziałek i wtorek. Ogólny plan Rekolekcji na każdy tydzień jest następujący:

1. Niedziela - 17.00 - Msza Święta z nauką

2. Poniedziałek - 17.30 - Msza Święta z nauką, a po Mszy Świętej nabożeństwo z Adoracją i rachunkiem sumienia.

3. Wtorek (dzień spowiedzi świętej) - 16.30 i 17.30 - Msze Święte z naukami, natomiast spowiedź święta od godz. 16.00 i od godz. 17.00.

Naturalnie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tradycyjnych wielkopostnych nabożeństwach:

1. W niedziele o godz. 16.30 - Gorzkie Żale z nauką pasyjną

2. W piątki o godz. 17.00 i 19.00 - Droga Krzyżowa z rozważaniami

Jeśli chodzi o kolejność grup Parafian w kolejne tygodnie Rekolekcji, to porządek jest następujący:

1. I Tydzień Wielkiego Postu - Parafianie z Bedonia Przykościelnego i Jordanowa

2. II Tydzień Wielkiego Postu - Parafianie z Bedonia Wsi i Wiączynia Dolnego

3. III Tydzień Wielkiego Postu - Parafianie z Nowego Bedonia i Eufeminowa

4. IV Tydzień Wielkiego Postu - Parafianie z Andrzejowa i Przylesia

5. V Tydzień Wielkiego Postu - Parafianie z Andrespola

Dodatkowo po Niedzieli Palmowej w Wielkim Tygodniu zaprosimy wszystkich chętnych na Msze Święte z naukami i wieczorne nabożeństwa z Adoracjami oraz na wprowadzenia liturgiczne w czasie Triduum Paschalnego, jak i na wieczorne czuwania po zakończeniu liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku oraz Wigilii Paschalnej.

13 lutego 2021

Ćwiczenia Wielkopostne