06 maja 2024

VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2024 r.

1. W tym objawia się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu”. Słowa świętego Jana, które słyszymy w dzisiejszym drugim czytaniu, mają pomóc zrozumieć, że miłość, którą Bóg nas obdarzył, nie ma sobie równych. To ona jest źródłem naszego życia. „Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem”- Pan Jezus zapewnia nas w dzisiejszej Ewangelii. Mówi nam o swojej miłości. Umiłował nas tak bardzo, że oddał za nas swoje życie. I o swojej miłości nieustannie nas przekonuje, również podczas obecnej Eucharystii.

1. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji naszego parafialnego odpustu ku czci NMP Królowej Polski. Bóg zapłać.

1. W przyszłą niedzielę (12 V) – w naszej parafii o godz. 11.30 uroczystość przyjęcia I komunii przez uczniów klas trzecich. Spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godz. 16.30.

1. Wkrótce w tradycji kościoła przypadać będą tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Wczoraj już odbyła się msza św. przy kapliczce w Eufeminowie. Dziękujemy organizatorom.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30.

1. Przypominamy, że komunikaty Kurii zapraszały na pielgrzymkę do grobu Wandy Malczewskiej 12 maja do Parzna na godz. 12.00 oraz do Łagiewnik 11 maja od godz. 9.00.

1. W Drzewocinach będą organizowane 31 maja weekendowe rekolekcje dla singli zatytułowane Wyczekiwani. Są adresowane do osób samotnych w wieku do 38 lat szukających atmosfery modlitwy i osobistego rozwoju.

1. We wtorek 7 maja o godz. 19.00 odbędzie się próba młodzieży przed bierzmowaniem.

1. W związek małżeński pragną wstąpić Rafał Garczyński z parafii tutejszej i Daria Weronika Rychłowska z parafii MB. Jasnogórskiej; oraz Daniel Marek Tanżyna i Małgorzata Magdalena Tomassy – oboje z parafii tutejszej.

2. Polecamy nowe numery tygodników: Niedziela, Idziemy, Gość Niedzielny, Wzrastanie.

3. Życzymy wszystkim wiele radości z przeżywania Dnia Pańskiego. Szczęść Boże.

4. Do wieczności odeszła w tym tygodniu z naszej parafii Helena Kowalczyk z Łanowej.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…